Czy to, co powiedział Bóg, jest dla Was najważniejsze?

 

 

Jeśli  tak, to dlaczego słuchacie ludzi, którzy zmieniają to, co Bóg ustalił swoją władzą?

Wychodzi ksiądz przed ołtarz, podnosi kielich i powołując się na słowa Jezusa mówi – „pijcie wszyscy”, a później sam wypija i nikomu nie daje. Skoro Jezus powiedział – „pijcie wszyscy”, to dlaczego wszyscy nie piją? Czy Wam się zdaje, że to jest bez znaczenia?

Jezus powiedział:

J 6

53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

 

Według tych słów Jezusa, to picie Jego krwi warunkuje to, czy mamy w sobie Życie, czy też nie. Nie jest prawdą to, że w Chlebie, który spożywamy, jest również Krew Jezusa, bo Jezus powiedział również:

J 6

55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Prawdziwy pokarm, to taki, który się je, a prawdziwy napój, to taki, który się pije. W chlebie nie ma prawdziwego napoju, a w winie nie ma prawdziwego pokarmu. To wyklucza możliwość, że pod postacią Chleba jest również Krew Jezusa. Musimy wrócić do komunii pod dwiema postaciami aby mieć w sobie Zycie. To dlatego Kościół jest w ruinie, bo nie mamy w sobie Życia.

Jeszcze jedno. Ksiądz, który wypija wszystko, to też Krwi Jezusa nie spożywa. Jest tylko złodziejem, który kradnie to, co Jezus przeznaczył dla wszystkich.